Výhody prodeje a koupě nemovitostí přes Realitní kancelář ADEN reality.

Výhody prodeje a koupě nemovitostí přes Realitní kancelář ADEN reality.

Prodávající si jako laikové mnohdy neuvědomují všechna nebezpečí, která na ně v průběhu prodeje číhají, když se rozhodnou jako majitelé prodat svou nemovitost nebo jako kupující nějakou nemovitost koupit a to sami bez spolupráce Realitní kanceláře.

 

V případě prodeje si naše Realitní kancelář zajistí veškeré prohlídky nemovitostí, smluví termíny, provede zájemce po objektu a zodpoví jim veškeré dotazy. Zájemci se mnohdy nedostaví, či termíny přesouvají na jiný čas, což je pro prodávajícího, který je obvykle zaměstnán, má rodinu, povinnosti, velmi stresující. Realitní odborník dokáže zorganizovat prohlídky nemovitosti tak, aby na sebe vzájemně navazovaly, vyptat se zájemců na podstatné otázky, na které mnohdy prodávající nemá dostatek prozíravosti. Makléři mají velké zkušenosti s lidmi, dokáží odhadnout velmi rychle takové zájemce, kteří poptávají, ale na koupi ve skutečnosti nemají peníze, či takové, kteří mají podezřelé chování a snaží se k nemovitosti dostat podloudným způsobem. Mnoho lidí je citlivých, a neumí dobře vyjednávat o penězích. Na tuto skupinu číhá mnoho spekulantů, kteří používají manipulační techniky tak, aby srazili cenu nemovitosti co nejníže. Majitelé nemovitostí se bojí vyjednávat s Realitní kanceláří, na druhou stranu se ale často stávají obětí takovýchto spekulantů, kteří srazí cenu nemovitosti hluboko pod běžnou provizi realitní kanceláře, která navíc zajišťuje bezproblémový a spolehlivý právní servis. U prodávajícího realitní makléř prověří důsledně, zda nemovitost skutečně odpovídá popisovanému stavu, protože technické parametry rozvodů či vytápění by se v budoucnu mohly projevit jako nemilé vedlejší náklady koupě, zda nejsou na nemovitosti právní zástavy nebo exekuce, někdy dokonce již exekuční příkaz k prodeji či nařízení dražby.
V případě koupi má kupující zájem co nejlevněji koupit, zatímco prodávající má zájem co nejdráže prodat. Při přímém prodeji nemovitosti, kdy se jedná o velké částky, se jedná o nemalé peníze při sjednávání konečné ceny. Realitní makléř jako prostředník je nezávislý, nenechá tlačit cenu nemovitosti dolů, ví, že někdy je třeba jen vyčkávat a hledat dále vhodného zájemce. Naopak může u prodávajících makléř stlačit cenu nemovitosti tam, kde jsou požadavky na cenu vzhledem k technickému stavu nemovitosti jednoduše přehnané. Makléř se bude ptát Vaším jménem na podrobnosti, které by Vás mnohdy nenapadly. Při prodeji domu se vyptá na finanční možnosti zájemce, způsob financování, či za jakým účelem chce konkrétní nemovitost vlastně koupit.

Prodejní postup. Realitní kanceláře ADEN reality Vaši nemovitost připraví k prodeji tak, aby nedošlo ani k chybným smlouvám, ani k nepříjemnému sjednávání o ceně. Spolupracujeme s advokáty, kteří jsou členy české advokátní komory. Zajistíme, aby celý obchodní proces byl zajištěn prověřenými pravdivými údaji, vyřídíme veškerou administrativu, předložíme Návrhy smluv zpracované advokátem, zajistíme bezplatnou úschovu financí do doby přepisu katastru v advokátní úschově, vyřídíme vložení vkladu na katastr. Případně ještě po ukončení prodeje vypracujeme kupujícímu Daňové přiznáni z nabytí nemovitých věcí pro příslušný Finanční úřad. Těmito službami minimalizujeme klientův čas s prodejem či koupí nemovitostí