Jak investovat do nemovitosti a neudělat chybu?

Jak investovat do nemovitosti a neudělat chybu?

V České republice stále kupuje většina lidí nemovitosti za účelem vlastního bydlení. Nicméně skupina realitních investorů se rok od roku rozrůstá. A už nejde jen o nákupy z řad velkých společností či realitních fondů, ale investici do bydlení, zejména pak do bytů, zvažují také lidé, kteří dříve ukládali své úspory jinam.

Nákup nemovitosti za účelem pronájmu neznamená jen bezstarostnou investici, přináší i svá úskalí. Existuje totiž mnoho těch, kteří s tímto typem investice nemají dobré zkušenosti. A kde se tedy nejčastěji dělají chyby, případně čeho je dobré se vyvarovat?

Dobře zvolené místo je polovina úspěchu
Mnoho lidí, kteří kupují nemovitosti za účelem investice, velmi často vybírají hlavně podle ceny. Doufají, že levně koupí a následně výhodně pronajmou, popřípadě draze prodají. Jenomže v praxi to tak úplně nechodí. Kupující by měl totiž také počítat s tím, za jakou cenu se bude dát daná nemovitost po několika letech prodat. Může se to zdát jako předčasná úvaha, ale jednou taková situace může přijít, a je dobré být na ni připraven.

Ti, kteří vyhledávají nemovitosti v méně atraktivních lokalitách, sice levněji nakupují, ale následně také levněji prodávají. Navíc, čím méně atraktivní lokalita, tím méně budoucích potencionálních zájemců a tím pádem nižší cena. A to nejen ta kupní, ale také výše měsíčního nájemného.

zdroj: realitní zpravodaj